Z otevřených balkónů do koncertní síně

Záznam vybraných skladeb z tohoto koncertu je k dispozici na našem kanálu na Youtube.

Závěrečný koncert sezóny 2019/20 se uskutečnil již znovu v tradičním prostředí Koncertní síně B. Martinů v Trutnově dne 25. 6. 2020 od 19.00 hodin. Po náročném období nejistoty, zákazu koncertů a účasti na projektu Otevřené balkóny, kdy členové spolku Trutnoforte zahráli např. na trutnovském sídlišti nebo na dvoře sanatoria v období rozvolňování nouzových opatření, to bylo vytoužené shledání s hudbou naživo nejen pro posluchače, ale také pro účinkující.

Program, rozdělený na dvě poloviny a seřazený vesměs dle stáří skladeb, byl žánrově značně pestrý. Mnohé z uváděných skladeb mohli posluchači zaslechnout již při zmiňovaných akcích Otevřené balkóny, jiné zde přibyly zcela nově.

Z vokálních děl zazněly písně Leoše Janáčka a výběr z Moravských dvojzpěvů Antonína Dvořáka v podání Hany Benešové jednak sólově, jednak v duetu s Anežkou Mišoňovou za klavírního doprovodu Lucie Viesnerové a Tomáše Korbela, který zahrál též dvě sólové klavírní skladby A. Dvořáka – Lístek do památníku a Snění. Ve spolupráci se smyčcovým kvartetem Trutnoforte zazněly čtyři lidové písně v úpravách D. Tvrdíkové.

Smyčcové kvarteto samotné vystoupilo nejprve s cyklem renesančních tanců ze sbírky Anonymous 16. století, na závěr koncertu pak s řadou soudobých skladeb upravených pro dané obsazení, např. Viva La Vida od skupiny Coldplay nebo Paint It Black od kapely The Rolling Stones. Poslední jmenovanou skladbu věnovali účinkující letošním úspěšným maturantům, kteří stejně jako my zvládli nelehké podmínky a prošli zkouškou dospělosti i na vlně neznáma a nejistoty.

I na tomto koncertu zprostředkovala občerstvení jedna z místních trutnovských kaváren, tentokrát Kafírna VOLKAFE. Pro kladné ohlasy návštěvníků koncertu jsme se rozhodli zařadit přítomnost občerstvení do klasického průběhu koncertů dělených přestávkou.

Všem zúčastněným – účinkujícím a v těchto podivných časech zvláště také posluchačům – velmi děkujeme za účast a přízeň a těšíme se na shledanou v příští sezóně.